Rychlé auto

katalog aut

Mercedes Sprinter – jednička mezi užitkovými vozy

Napsal martinek • Pro 27th, 2011 • Rubrika: Mercedes

Německá automobilka Mercedes-Benz už dlouho kraluje v segmentu užitkových vozů a to nejenom svému flexibilnímu vozu Vito, ale také velkou dodávkou Sprinter. Ta v roce 1995 nahradila úspěšný model T1 a už více jak 15 let dosahuje skvělých prodejů na poli užitkových vozů pro podnikatele a firmy. Sprinter se do roku 2009 prodával v Americe pod automobilkou Dodge.

Druhá generace se prodává od roku 2006 a je v nabídce Mercedesu dodnes. Přestože se jedná o užitkový automobil, u kterého se na vzhled moc nedívá, tak Mercedesu mu vtiskl charakter. Pomocí jednoduchých linií se podařil této automobilce z Mnichova téměř husarský kousek – z krabicoidního „užitkáče“ udělat vzhledově přijatelné auto, za které se nemusí žádný majitel stydět.

Varianty

Mercedes Sprinter je k dostání buď se samonosnou karosérií (v případě verze Mikrobus), nebo s karosérií a rámem (pro dodávky a valníky). Každý model tak naplno využívá výhod zvoleného technického řešení.

Mikrobus Sprinter je nabízen v mnoha variabilních verzích. Potřebujete převážet kromě cestujících i vysoké náklady? Zvolte vyšší střechu. Nevyhovuje vám délka vozu? V nabídce jsou 3 různé rozvory. A tak bychom mohli pokračovat dál a dál. Stručně řečeno je Sprinter velmi přizpůsobivý klientům a je jen na nich, kterou verzi si nechají „složit“.

Pro Mikrobus je klíčové, že dokáže převést najednou až 9 cestujících (což samozřejmě závisí na aktuálním rozložení sedadel). Při složení všech sedadel se z mikrobusu stane perfektní užitkový vůz se 14 metry krychlovými pro všechen váš náklad.

Konkurence nenabízí tak velikou variabilitu interiéru, a proto je Mercedes Sprinter jedničkou na trhu. Verzi Mikrobus bych však vytknul prostor po cestujících v poslední řadě sedadel – určitě by nebylo na škodu lehce zmenšit zavazadlový prostor, aby poslední pasažéři se necítili stísněně.

Skříňovou dodávku ocení především podnikatelé, kteří neustále musí vozit své zboží k prodejcům. 4 délky karoserie a 3 výšky vozu zabezpečují, že každý si přizpůsobí vůz svým požadavkům. Někdo potřebuje jen klasickou malou dodávku, ale někteří vyžadují největší variantu.

Variabilita

Podle přání zákazníka může být dodávka upravena pro 6 osob – i s prosklenými bočními stěnami. Jelikož se jedná o dodávku, tak zákazníky bude zajímat objem nákladového prostoru. Ten podle dané specifikace a umístěných sedadel může být až 17 metrů krychlových.

Praktický valník využijí ti, již neustále pracují s nákladem, či nářadím na valníku. Otevřená koncepce umožňuje lépe využívat nákladový prostor. Stejně jako jiné varianty Mercedesu Sprinter je i valník velmi variabilní. Velikost valníku je od 4,3 do 8,7 m. V případě přání je možné umístit sedadla až pro 7 cestujících.

Výsledek

Mercedes-Benz Sprinter je velmi variabilní užitkový automobil, který však při některých konfiguracích (přidaných sedadlech) se dá využívat jako osobní. Vše jen záleží na vašem přání a vašich možnostech.Štítky: , , ,

martinek je
Email na autora | Všechny články od martinek

Comments are closed.