Rychlé auto

katalog aut

Citroen Berlingo vyznává praktičnost nadevše

Napsal martinek • Pro 27th, 2011 • Rubrika: Citroen

Citroen Berlingo byl vždy praktický automobil. Jeho kvality si cenily buď rodiny, nebo podnikatelé, kteří často musejí převážet větší náklady. Jedná se o užitečné snoubení výhody osobního vozu a dodávky v líbivém balení. Automobil se vyrábí od roku 1996 – poprvé byl představen téhož roku na francouzském autosalonu v Paříži. Po celou dobu své výroby technicky vychází z bratrského modelu Peugeot Partner.

První generace vozu byla vyráběna neuvěřitelných 12 let. V roce 2008 však přišla řada na modernizaci a do výroby (a k zákazníkům) se dostala druhá generace, kterou francouzští designéři obdarovali moderním „kabátkem“.

Design

Citroenu Berlingo se ještě nedotkl nový designový jazyk, který výrazně ovlivnil vzhled nových DS (Different Spirit) vozů jako DS3, DS4, DS5 a nové C4. I přesto má Berlingo líbivý design, který účinně skrývá jinak krabicoidní tvary dodávky. Automobil sází na jednoduché tvary a elegantní provedení. Nenajdeme zde žádné složité designové kreace – vše vychází z praktičnosti, kterou Berlingo i po těch letech stále vyznává.

Při modernizaci vozu se nezapomnělo ani na výrazné robustní prvky, které mají sloužit i jako určitá ochrana. Mluvím zde o maskulinních tvarech boků, přednímu i zadnímu nárazníku a také bočním lištám.

Praktičnost

Prosklená střecha dodává jízdě ve voze na vzdušnosti. Stačí se jen podívat vzhůru a uvidíte modré nebe. Nejedná se o klasickou panoramatickou střechu, ale o 4 prosklené díly, které jsou přepaženy kovovými spoji. Jako zajímavý údaj uvádím 4,6 metrů čtverečních prosklených ploch, které má Berlingo k dispozici.

V interiéru samozřejmě nalezneme velké množství odkládacích ploch – ty nejzajímavější jsou však nad hlavami cestujících. Citroen tyto schránky nazval Modutop a naleznete je u zvýšené střechy vozu – odkládací přihrádky ve voze pojmou až 170 litrů (některé automobily mají tuto hodnotu u zavazadlového prostoru).

Do prostoru napříč pod střechou se vejde až 1 350 litrů. Zavazadelník Citroenu Berlingo je natolik variabilní, že se do něj vejde 325-3 000 litrů (záleží na využitelnosti prostoru pod zadním platem, či sklopených zadních sedadlech. Takové množství prostoru ocení nejeden řidič, který ve voze nepřeváží pouze sebe, ale i množství nákladu. Praktičnosti vozu nahrává i nízká nakládací hrana a rovná ložná plocha.

Podívejte se na nabídky přenechám leasing bez odstupného, kdy je možné získat ojeté auto bez odstupného.

Motory

V nabídce motorů pro praktický automobil Citroen Berlingo najdeme dvojici motorů, které jsou k dispozici v 5 různých výkonných verzích. Zástupcem naftových agregátů je „šestnácti-stovka“ HDI. Je připravena ve variantách 75, 90 a 110 koní. Benzínové motory jsou reprezentovány motorem o stejném zdvihovém objemu – 1,6 litru. Je však osazen technikou VTi a můžete ho získat s výkony 95 nebo 120 koní.

U Berlinga nenajdete širokou paletu motorů, ale zato všechny pohonné jednotky jsou zvolené tak, aby sloužily co nejdéle -  a to i v případě, že Berlingem nebudete převážet jen své nejbližší, ale i těžké náklady.Štítky: , , ,

martinek je
Email na autora | Všechny články od martinek

Comments are closed.