Rychlé auto

katalog aut

BMW X6

Napsal jannemec • Srp 18th, 2011 • Rubrika: BMW

BMW X6 je osobní automobil, který je často zařazován do kategorie SAC (Sport Activity Coupé) a je v ní v podstatě sám. Jedná se totiž o vůz, který kombinuje prvky klasických SUV, což je především vysoká výška, náhon na všechny čtyři, velká kola a schopnost naprosto bez problému se poprat s jakýmkoliv počasím a lehkým terénem) a také sportovních kupé – zkosená střecha, poměrně dramatický vzhled a jízdní vlastnosti apod. Když bychom šli po trochu tradičnějším zařazení, bude BMW X6 bez pochyby vyšší střední třída.

Světu se BMW X6 představilo už ve Frankfurtu v roce 2006, kde právě bavorská automobilka prezentovala svůj koncept osobních automobilů SAC, které chce do budoucna vyrábět. První BMW X6 pak výrobní linku opustilo o dva roky později.

Současné BMW X6

Jak už bylo řečeno, BMW X6 se oficiálně vyrábí od roku 2008 a zatím pochopitelně existuje pouze první generace, nicméně je pravda, že v roce 2011 byl na přední masce proveden facelift, který ještě více podtrhává agresivitu auta. BMW X6 je vždy dodáváno ve verzi pětidvéřový liftback s automatickou převodovkou (šest, sedm, nebo osm stupňů v závislosti na motoru). Jak už bylo také řečeno, nikdy nepotkáte BMW X6 bez náhonu na všechna čtyři kola, což je v podstatě tradice už u jeho mladšího brášky BMW X5.

Když se podíváme na motory, které dala automobilka BMW X6 k dispozici, začneme benzínovými. Ty jsou čtyři – jeden s objemem 3,0 l a šesti válci v řadě s výkonem 225 kW a pak tři V8 s objemem 4,4 l s výkonem od 300 do 408 kW. Diesely jsou tři a všechny s objemem 3 litry, šesti válci v řadě a výkon se pohybuje od 173 do 225 kW.

BMW X6 M

V roce 2009 byla představena doslova supersportovní verze BMW X6 s již tradičním označením M. Ta se může chlubit motorem s objemem 4,4 litru a dvěma turby. To dodává této raketě sílu právě již zmíněných 408 kW, tedy v přepočtu 547 koňských sil. BMW X6 M má i upravenou sportovní převodovku, odpružení a pochopitelně i nesmírně výkonné brzdy. I přes svou doslova gigantickou váhu dokáže toto sportovní BMW X6 zrychlit z 0 na 100 za neuvěřitelných pět vteřin.

BMW X6 ActiveHybrid

Především za oceánem je nesmírně populární BMW X6 Hybrid, které se prodává od roku 2009. Jedná se vůbec o nejsilnější hybrid, který byl kdy vyroben, což vám dojde hned, jak se podíváte pod kapotu. Tam se skrývá motor V8 s dvěma turby a výkonem 407 koní. Tomu pak dále pomáhají dva elektromotory s výkony 91 a 86 koní. Celkem dokáže soustava motorů vyprodukovat dohromady 485, což je u hybridů opravdu nevídané.

Dnes už se také BMW X6 nevyrábí pouze v Severní Americe (Mexico a Kalifornie), ale nově i v ruském Kaliningradu.Štítky: , , ,

jannemec je
Email na autora | Všechny články od jannemec

Comments are closed.